Sosyal Medyalarımız:

Hava Kurutucuları Montaj ve Kurulum

Hava Kurutucuları Montaj ve Kurulum

Hava Kurutucuları Montaj ve Kurulum

GMC Kompresör olarak, 25 yıldan uzun süredir kompresör teknik servis desteğimizi, bakım ve onarım faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Çalışmalarımıza başladığımız andan itibaren, müşteri memnuniyeti ilkesini daima ön planda tutmaya özen gösterdik. Profesyonel alandaki deneyimimizle müşterilerimizi, hizmet anlamında memnun etmeyi amaçlamaktayız. Diğer hizmetlerimizde olduğu gibi, hava kurutucuları tamiri ve bakım/onarım/servis işlemleriniz için ilk günkü kararlılığımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Çeyrek asrı aşkın süredir, çok sayıda iş kolu ve üretim alanında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. GMC Kompresör olarak, yaptığımız ve gelecekte yapacağımız tüm işlerde, ilkelerimizden uzaklaşmadan ve inandığımız değerlerden ödün vermeden, sektörde var olmayı devam ettirmeyi hedefliyoruz.

GMC Kompresör’ün uzman ve tecrübeli ekibi, hava kurutucularınız için tamir, bakım, onarım ve servis hizmetlerimizi yerine getirmek için yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Hava kurutucularınızın her türlü rutin bakım ve onarım için gönül rahatlığıyla bizleri tercih edebilirsiniz.

Hava Kurutucularının Çalışma Mantığı Nedir?

Pnömatik tipteki cihazların çoğu, sıcak basınçlı havayı tolere edemez. Kompresörler, normal şartlar altında nihai soğutucu ve nem ayırıcıları bulundururlar. Nihai soğutucu basınçlı havanını soğumasını sağlar. Isı eşanjörü, basınçlı havanın içerisinde yer alan suyun önemli bir kısmının yoğunlaşıp ayrışmasını sağlar. Sistemde yer alan su ve yağ buharları basınçlı hava soğutulunca önemli miktarda sıvılaşır. Sıvılaşan hava yoğuşma ayırma kaplarında toplanır. Toplama kaplarından periyodik aralıklarla otomatik boşaltma sistemi üzerinden dışarı atılırlar. Basınçlı havanın debisi ve nihai soğutucunun derecesi, dışarı atılması gereken su miktarını belirler.

Basınçlı hava sistemlerinizde, istenmeyen problemlerin yaşanmaması için, arındırma cihazları (filtreleme aygıtları, hava kurutucu filtre) kullanılarak sistem su buharı ve diğer kirlerden arınması sağlanır. Kurutucu, kurutucu filtre ve filtreleme aygıtlarının uygun olarak seçilmesi pnömatik tipteki cihazlar için oldukça önemlidir.

Hava Kurutucu Bakımı Nasıl Yapılır?

Firmamız bünyesinde, hava kurutucularınız için ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü tamir bakım, onarım, ve teknik servis desteğini sizler için yerine getiriyoruz.
Hava kurutucuları kapalı devre mantığında çalışırlar. Bu yüzden herhangi bir problem yaşanmadıkça bakıma çok ihtiyaç duymazlar. Yalnızca hava kurutucunun giriş ve çıkış bölümlerinde yer alan hat filtrelerinin yılda bir kez olmaz üzere değişiminin yapılması gereklidir.

Hava kurutucu için yapılabilecek diğer bir bakım işlemi ise kurutucunun yoğuşturucu (kondenser) bölümüyle alakalıdır. Belli aralıklar ile yoğuşturucu bölümünün temizlenmesi çok önemlidir. Yoğuşturucunun temizlenmemesi durumunda, bu bölümden geçen soğutma gazı ısısını kaybedemez. Biriken sıcak hava, hem hava kurutucunun su sızdırmasına hem de cihazın motorunun yanmasına neden olur.

Hava kurutucuları tamiri ve bakım/onarım/servis işlemleri için GMC yetkili servisini çağırmanızı tavsiye ediyoruz. İşletmenizde başınıza gelebilecek, her türlü probleminize çözüm bulmak, bizim temel gayemizdir. GMC Kompresör olarak, sizlere hizmette bulunmak bizler için mutluluk kaynağıdır.

Ayrıntılı bilgi almak için, sayfamızda yer alan “Hemen Teklif İste” formu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz, telefon numaralarımızdan da görüşme sağlayabilirsiniz.

Whatsapp
Teklif ve Bilgi Hattı