Sosyal Medyalarımız:

Vidalı Kompresör Bakım ve Onarım

Vidalı Kompresör Bakım ve Onarım

Vidalı Kompresör Bakım ve Onarım

GMC Kompresör olarak, yıllardır kompresör teknik servis desteğimizi, bakım ve onarım faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Profesyonel alandaki tecrübemizle sağladığımız müşteri memnuniyeti, GMC Kompresör’ü Türkiye’de alanında öncü firmalardan biri haline getirdi. Çeyrek asırdır, birçok farklı üretim kolu ve iş alanında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Vidalı kompresör bakım ve onarım işlemleriniz için bizi tercih edebilirsiniz.

Vidalı Kompresör Nedir?

Kompresör, gazları ve havayı daha yüksek basınçlara sıkıştıran motorlu bir makinedir. Yani, atmosferden elde edilen havayı sıkıştırarak basıncını arttırır. Kompresör makinesinin tarihçesi 16. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Günümüzdeki anlamıyla ilk kompresör 1800’lerin sonunda Paris’te üretilmiştir. Kompresör, pnömatik çalışma prensibiyle çalışır. Basınçlı hava gereksinimini karşılamak için kullanılır. Vidalı kompresörler, pozitif yer değiştirmeli kompresörlerdir ve en yaygın kullanılan kompresör çeşididir. Çok fazla sayıda parça ihtiyacı olmaması ve bakım gereksinimlerinin kolaylığı nedeniyle tercih edilir.

Vidalı Kompresörün Avantajları Nelerdir?

Vidalı kompresörleri, diğer kompresör ürünlerinden ayıran başlıca özellikleri şu şekilde sıralamamız mümkün;

Kompresörler Ne Kadar Sürede Bakıma Alınmalı?

Kompresör ile verilen kullanım kılavuzunda, ne kadar sürede rutin bakımlarının yapılması gerektiği bilgisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, bir kompresörün ne kadar süre ile ve nerede çalıştığı, hangi sıklıkla bakımının yapılması gerektiğini belirleyen faktörlerdedir. Örneğin, bir kompresör haftanın her günü olmak üzere günde 24 saat aralıksız çalışıyorsa, yılda 4 kez bakım yaptırmanızı tavsiye ederiz. Genel olarak her 2000 çalışma saatinde, bir kez tam bakım yaptırılması tavsiye edilir.

Kompresörlerin Rutin Bakımlarının Düzenli Yapılması Neden Önemli?

Kompresörlerin enerji kaybı yaşamadan, verimli bir şekilde çalışabilmeleri için personel tarafından düzenli olarak kontrollerinin yapılması gerekir. GNC Kompresör’ün alanında uzman ve tecrübeli teknik destek ekibi, kompresörlerinizin kontrollerini titizlikle tamamlar. Uzman personelimiz tam anlamıyla destek sunabilmek için yeterli bilgi ve becerilere sahiptir.

Kompresörün, güvenli bir şekilde çalışması için düzenli bakım yapılması şarttır. Kompresörün mekanik parçaları, çalıştığı süre boyunca sürekli hareket halindedir bu yüzden düzenli olarak kontrol edilmeleri gerekir. Bakımı düzenli yapılmayan kompresörler enerji kaybına ve çalışma ortamında tehlikeye yol açar. Zamanında yapılan kompresör bakımları hem olası arızalara karşı tasarruf edilmesini sağlar. Aynı zamanda kompresörün enerji verimliliğini arttırır. GMC Kompresör’ün teknik destek ekibi tarafından yapılan düzenli bakım, maliyetli aksama sürelerini en aza indirmenizi ve verimliliği en üst düzeye çıkarmanızı sağlar.

Kompresörlerin Rutin Bakım Faaliyetleri Nelerdir?

Kompresörlerin çalışmasında basınç ve sıcaklık değerlerinin optimum düzeyde olması önemli bir yer tutar. Yapılan rutin kontrollerde, basınç ve sıcaklık değerlerinin kontrol edilmesi ve kullanıcı bu değerler üzerinde tarafından herhangi bir değişik yapılmaması gerekir.

Kompresör temiz olmayan bir ortamda çalışıyorsa, filtresinin normal zamanından önce değiştirilmesini öneriyoruz. GMC Kompresör’ün teknik destek ekibi, yürüttüğü rutin kontroller sırasında filtrelerin kontrolünü yaparak, değiştirilmesi gereken zamanı size haber verir.

Yetkili personel dışında, kompresöre kesinlikle müdahale edilmemelidir. Kompresör bakım ve onarımı için gerekli tüm işlemlerin GMC Teknik Destek Personeli tarafından yürütülmesini tavsiye ediyoruz. Personelimiz tarafından yapılacak tüm bakım ve onarım işlemlerinde, ihtiyaç duyduğunuz en uygun çözümlerin önerileceğini taahhüt ediyoruz.

Ayrıntılı bilgi almak için, sayfadaki Teklif formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışmalarını koordineli bir şekilde sürdüren müşteri temsilcilerimiz tarafından, en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır. İstediğiniz takdirde sitede yer alan telefon numaralarından da bizlerle görüşme sağlayabilirsiniz.

Whatsapp
Teklif ve Bilgi Hattı